• Szanowni Czytelnicy,

    25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

    W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO).

2019-05-20

Główne wydarzenie  projektu realizowanego przez bibliotekę „Barwną”  pt.:  „W barwnym rytmie” odbyło się w dniu wczorajszym w sali widowiskowej BCK. Jest nam niezmiernie miło, że niedzielne popołudnie zechcieli Państwo spędzić właśnie z nami! Na scenie mogliśmy zobaczyć tancerzy zespołu Kontra, występ dzieci ze Wspólnego Świata, Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina  i SOSW w Zalutyniu. Do tańca zachęcał nas instruktor rytmiki Jacek Marczuk a  Damian Jabłoński wraz z  tancerzami, dodawali nam energii w rytmach zumby.  Gwiazdą naszego wydarzenia były „FASOLKI”, słynny Krzyś i Ciotka Klotka. Mogliśmy usłyszeć kultowe przeboje takie jak „Witaminki, witaminki”, „Fantazja”, „Przygarnij kundelka”. Podczas imprezy odbywał się Charytatywny Kiermasz Książki, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na zajęcia muzykoterapii dla dzieci ze Wspólnego Świata oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu.  

2019-05-17

 

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Darią Galant, które odbędzie się 23 maja o godzinie 17.00 przy ulicy Orzechowej 34. Podczas spotkania twórczość autorki zaprezentują: Pani Danuta Kszołko, Pan Waldemar Golanko i Pan Jakub Piesta. Daria Galant jest znaną pisarką, dramatopisarką. Autorka koncepcji artystyczno- filozoficznej Teoria Białej Emocji. Pisarka podejmuje w swojej twórczości psychologiczne wątki życia bohaterów a jej proza i poezja jest tematem do długofalowych dyskusji o relacjach międzyludzkich. Autorka należy do International Federation of Jurnalists (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy) a jej publikacje mają charakter ogólnoświatowy. Spotkanie będzie okazją do zakupu książek opatrzonych autografem. Zapraszamy serdecznie.

2019-05-17

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zapraszają wszystkich miłośników regionu na spotkanie z historykiem Piotrem Czyżem. Będzie ono miało miejsce w czwartek 30 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładu „Ziemiaństwo na Podlasiu. Zarys problematyki”.

2019-05-15

Przed kilkoma laty powrócono w Białej Podlaskiej do tradycji  obchodów Święta 34 Pułku Piechoty. Przed II wojną światową, święto pułkowe obchodzono 8 maja w rocznicę bitwy pod Rzeczycą i zwycięstwa nad Dnieprem w 1920 r. Z tej okazji na zaproszenie władz miasta Biała Podlaska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Paweł Borek wygłosił w magistracie prelekcję na temat 34 Pułku Piechoty. Młodzież z bialskich szkół poznała historię pułku oraz dowódców. Pamiętając o bohaterstwie żołnierzy walczących o niepodległość Rzeczpospolitej powinniśmy stale pielęgnować patriotyzm, przechowywać tradycje i kultywować tak ważne dla naszego regionu święto pułkowe. Żołnierze tej jednostki swoja miłość do Ojczyzny i naszego regionu przypieczętowali krwią, ponosząc najwyższe ofiary na stosie wolności Polski.

2019-05-15

"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – pisał włoski pisarz Umberto Eco. Miejska Biblioteka Publiczna sprzyja tej maksymie i zaprasza wszystkich na dwudziestą edycję „Bialskich Dni Książki Dziecięcej”. Od 15 do 31 maja zapewniamy wyjątkowe atrakcje. Od warsztatów tanecznych po kiermasz książek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Hasłem przewodnim organizowanego przez nas wydarzenia będzie zabawa „w barwnym rytmie”. Warto skorzystać z naszej oferty. Szczegółowe informacje na plakacie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.