• Szanowni Czytelnicy,

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO).

14 listopada (czwartek) o godzinie 17.00 w Filii nr 6 przy ulicy Orzechowej 34 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Kuc. Zapraszamy serdecznie!

2019-11-12

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na wykład dr Beaty Kozaczyńskiej „Losy Dzieci Zamojszczyzny podczas drugiej wojny światowej". Współorganizatorem tego spotkania jest Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej BIAŁKI k. Siedlec. Wykład ma charakter otwarty i odbędzie się w piątek 22 listopada 2019 r. o godz. 12.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a (I piętro).

2019-11-12

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła klasy IIa i IIc ze Szkoły Podstawowej nr 6 na spotkaniach poświęconych patriotyzmowi. W rozmowie o tym, czym jest patriotyzm bardzo pomogła nam książka Joanny Olech „Kto ty jesteś?”, która tylko tytułem nawiązuje do znanego wiersza Władysława Bełzy. Czytaliśmy również fragmenty książki Zofii Staneckiej „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”. Dzieci bardzo chętnie pracowały z przygotowanym przez nas konturem mapy, na którym wyklejały nazwy polskich krain, miast oraz przy pomocy niebieskiej włóczki zaznaczyły bieg rzeki Wisły. W ramach zajęć plastycznych wykonały kwiaty, które nakleiły na mapie jako prezent dla Polski z okazji jej narodowego święta.

2019-11-07

6 listopada 2019 r. odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej szkolenie bibliotekarzy powiatu bialskiego. Spotkanie zainaugurował dr Paweł Borek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Roczny cykl sprawozdawczości w bibliotekach publicznych omówiła Anna Chwedoruk, instruktor MBP. Nowości dla dzieci i młodzieży zaprezentowała Czesława Pietruk z Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Psychologiczny aspekt pracy z osobami z niepełnosprawnością w bibliotece przybliżyła Pani Małgorzata Mika, psycholog, terapeuta, nauczyciel. Wierzymy, iż wiedza zdobyta podczas szkolenia stanie się istotnym elementem codziennej pracy bibliotekarzy.

2019-11-06

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 zaprasza na wyjątkowy wieczór z Elżbietą Kuc pod tytułem „„Słowo to mój żywioł. Poezja, proza i szepty...”. Pani Elżbieta jest regionalistką, dziennikarką oraz autorką tomiku poetyckiego „Prezentacje” oraz „Niekontrolowany uścisk dłoni”. Z zamiłowania zajmuje się medycyną naturalną a jej specjalnością jest laryngologia alternatywna. Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 w Filii nr 6 przy ulicy Orzechowej 34. Zapraszamy serdecznie.

2019-11-05

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła na jesiennych spotkaniach następujące grupy: Smerfy z Przedszkola U Cioci Marchewki, Zuchy z Akademii Przedszkolaka, Piraci z Akademii Przedszkolaka, 4-5 –latki z Krainy Uśmiechu oraz klasy 8a i 8b z Zespołu szkół Specjalnych. Dyskutowaliśmy o cechach charakterystycznych jesieni, rozwiązywaliśmy zagadki, czytaliśmy jesienne lektury a także wykonywaliśmy rozmaite prace plastyczne.