• Szanowni Czytelnicy,

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO)

2019-02-12

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich miłośników regionu na spotkanie z bialskim archeologiem, Mieczysławem Bienią, które będzie miało miejsce 21 lutego 2019 r. o godzinie 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie. Tematem będą „Tajemnice podlaskich rezydencji”. To drugie już spotkanie z archeologią w naszej bibliotece. Tym razem jego uczestnicy poznają efekty prac bialskiej ekipy archeologów w Parku Radziwiłłowskim oraz na terenie Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim.

2019-02-11

Już 14 lutego Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej  zaprasza o godzinie 17.00 na wyjątkowe spotkanie "Poezja i Malarstwo czyli Akomodacja"! Gośćmi spotkania będą dwaj znani artyści - Waldemar Golanko bialski sportowiec i poeta, oraz malarz Maciej Falkiewicz, który podczas spotkania będzie prezentował swoje prace. Spotkanie dwóch Gentelmanów przy kawie, to niesamowita okazja do tego by zrozumieć czym jest akomodacja i jak poezja może przenikać do świata malarstwa.

2019-02-10

5 lutego w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, w Informatorium Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia, w których udział wzięła młodzież związana z Akademią Przyszłości. W prelekcji połączonej z prezentacją przypomnieliśmy zalety korzystania z Internetu, skupiliśmy się na omówieniu niebezpieczeństw, na jakie narażeni jesteśmy w cyfrowym świecie. Wyłudzenia, uzależnienie, piractwo komputerowe, hejt, to tylko niektóre z omówionych kwestii. Uczuliliśmy młodzież na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w nawiązywaniu kontaktów w sieci oraz ochrony danych osobowych i przemyślanego udostępniania informacji
o sobie.

2019-02-05

Spotkanie poświęcone twórczości amerykańskiego pisarza Williama Faulknera, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1949 roku, uznawanego za jednego z najważniejszych amerykańskich twórców. Jego utwory stawiają przed czytelnikiem wysokie wymagania i są literaturą wysokoartystyczną z ciekawą, wyszukaną narracją pełną powracających wizji. Nie da się ich po prostu czytać– trzeba czytać cierpliwie, bardzo uważnie i najlepiej wielokrotnie, żeby zrozumieć i docenić.

2019-02-05

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 zaprasza na spotkanie z Barbarą Wyczółkowską- Łotocką i Ewą Podniesińską autorkami książek: „Wspomnienia Barbary Rogowskiej ps. „Basia” 1942- 1944” oraz „Ślady Pamięci. O Oddziale Partyzanckim „Zenona” 34 Pułku Piechoty 9 Dywizji Armii Krajowej”. Pani Barbara za swoją długoletnią pracę zawodową i krajoznawczą wyróżniona została: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP, PTSM, Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Pani Ewa jest współautorką biuletynów wydawanych przez Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej  z serii „Podlaski Szlakiem Stefana Żeromskiego”. Obie Panie skupiają swoją uwagę na historii regionu. Zapraszamy już 7 lutego o godzinie 17.00 do Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Orzechowej 34.