• Szanowni Czytelnicy,

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO).

2019-09-14

Od 16 września zostanie całkowicie zamknięty dla aut wjazd główny do parku Radziwiłłowskiego, co jest spowodowane względami bezpieczeństwa i postępem prac w związku z realizacją inwestycji „Przebudowa układu komunikacyjnego w parku Radziwiłłowskim wraz z fortyfikacjami”. Wejście przez bramą główną (dla pieszych) pozostanie czynne. Nadal można także korzystać z wejścia od ul. Zamkowej. Za utrudnienia przepraszamy!

2019-09-13

Już 20 września o godzinie 16.00 na Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki "Księgołap" weźmiemy pod lupę książkowe poradniki. Uczestnicy spotkania poprzez wymianę doświadczeń dowiedzą się wszystkiego o szybkim czytaniu, metodach skutecznego działania oraz o tym jak być cool. Porozmawiamy o blogach internetowych, które coraz częściej wiodą prym. Ale czy słusznie? Zapraszamy serdecznie!

2019-09-10

W sobotę, 7 września 2019 roku wszyscy Polacy, którzy cenią piękno literatury polskiej spotkali się w różnych miejscach naszego kraju, w celu odczytania ośmiu nowel uprzednio wybranych przez Parę Prezydencką Rzeczpospolitej Polskiej. W naszym mieście Honorowym Patronatem wydarzenie objął Prezydent Miasta Pan Michał Litwiniuk. W tej pięknej inicjatywie po raz kolejny zaprosiliśmy do udziału przedstawicieli Urzędu Miasta, instytucji kultury, stowarzyszeń i uczelni, służb mundurowych i mediów, oraz seniorów, artystów, dzieci i młodzież z bialskich szkół.

2019-09-10

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy „Codzienność 1939-1945” prezentowanej we wrześniu – październiku 2019 r. na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Wystawa została zorganizowana ze zbiorów regionalnych, a właściwie jednego typu dokumentów. Nasza biblioteka gromadzi w Dziale Wiedzy o Regionie nie tylko książki i czasopisma, ale także inne materiały dotyczące południowego Podlasia. Są wśród nich dokumenty życia społecznego, zwane też drukami ulotnymi.

2019-09-09

Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Paweł Borek zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej II wojna światowa na Podlasiu. Przyczyny – Przebieg – Konsekwencje, która odbędzie się 12 września 2019 roku (czwartek) o godz. 9.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 12 a. Celem konferencji jest uczczenie przypadającego w tym roku 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Jest to jednocześnie okazja do przeprowadzenia interdyscyplinarnej debaty i wymiany poglądów oraz prezentacji wyników badań dotyczących przyczyn, przebiegu oraz skutków jednego z najbardziej krwawych i nieludzkich konfliktu zbrojnego w dziejach świata.