• Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że od 9 listopada 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna oraz agendy podległe (Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Mlodzieży, Multicentrum, Filia nr 1, Filia nr 3, Filia nr 6) będą NIECZYNNE do odwołania. Kary za przetrzymanie książek i innych zbiorów, których zwrot przypada w okresie zamknięcia Biblioteki, nie będą naliczane.

2020-11-25

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś – najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek. Pierwowzorem pluszowego misia był prawdziwy niedźwiadek postrzelony na polowaniu. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt kazał go uwolnić. Tę historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Tym wydarzeniem zainspirował się producent zabawek i stworzył nową zabawkę dla dzieci – pluszowego misia. Z tej okazji przygotowaliśmy mini quiz o prawdziwych niedźwiadkach.  Zapraszamy do zabawy. Link do quizu: https://view.genial.ly/5fa3f0a689da530d018cb22a/interactive-content-misie

2020-11-25

W odpowiedzi na potrzeby, jakie stawia przed uczniami i studentami nauczanie zdalne, biblioteka „Barwna” oraz wypożyczalnia główna umożliwiają wypożyczanie lektur i książek naukowych w celach edukacyjnych uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentom. Rezerwacje przyjmowane będą od godziny 10:00 do 15:00. Odbiór książek będzie możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 18:00 po uprzednim potwierdzeniu rezerwacji.

Biblioteka Barwna
Numer kontaktowy: 83 341 60 18
Adres e-mail: barwna@mbp.org.pl

Wypożyczalnia Główna
Numer kontaktowy: 83 341 64 47
Adres e-mail: wypozyczalnia@mbp.org.pl

2020-11-25

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej posiada w swoich zbiorach nie tylko książki, czasopisma, fotografie, dokumenty życia społecznego, ale także niezwykle cenne dla badaczy regionu opracowania, jakimi są materiały niepublikowane. Co kryje się pod nazwą „materiały niepublikowane” w naszej bibliotece? Otóż są to dokumenty opracowane w jednym lub kilku egzemplarzach: sprawozdania, informatory, prace magisterskie, doktorskie, materiały z konferencji, manuskrypty i maszynopisy tekstów, które najczęściej nie zostały jeszcze opublikowane w żadnym wydawnictwie. Ze względu na ich unikatowość są bezcennym źródłem informacji o regionie, a biblioteka udostępnia je wyłącznie na miejscu, w czytelni regionalnej. Obecnie w katalogu zbiorów regionalnych mamy zarejestrowanych 631 opisów dostępnych materiałów niepublikowanych.

2020-11-25

Kolejna Czytająca Sobota już za nami. Tym razem fragment ciążki "Apsik! Czyli bitwa na smarki" przeczytali przedstawiciele Zespołu Tańca i Pieśni "Podlasie" bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Fantastyczna interpretacja książki autorstwa Alicji Acosty  zachwyci nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Przygody małego pirata, który trafił na przedziwną wyspę chodzących nosów można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/bibliotekabarwna/videos/1064700357300086/

2020-11-24

W dniu 1 grudnia  (wtorek) o godzinie 16:30, zapraszamy na wirtualne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/groups/1025843931250447. Będziemy omawiać książki, które czytamy w czasie drugiego lockdownu. Podziel się z nami swoimi wrażeniami, refleksjami. Każdy jest mile widziany.