Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Filii nr 6

2018-05-15

W Dniu Bibliotekarza Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego nr 14 z Panią Elżbietą Kaliszewską. Oprowadziliśmy dzieci po naszej bibliotece, pokazaliśmy, na czym polega nasza praca, w jaki sposób obkłada się książki i jak się je wypożycza. Pieczątki i kody kreskowe budziły żywe zainteresowanie, ale najciekawszy okazał się sam proces wspólnego obkładania – od wycięcia folii aż po jej zgrzanie. Dzieci  zaskoczyły nas wręczając namalowane wcześniej portrety  bibliotekarzy. Następnie wyszliśmy na pobliski plac Orzeszek na wspólne malowanie kolorowymi kredami. Na koniec wręczyliśmy naszym gościom pamiątkowe zakładki i poczęstowaliśmy cukierkami. Prawie wszystko to zobaczyć można w naszej galerii.

.