Fantastyczna Noc Bibliotek

2018-06-06

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 9 czerwca o godzinie 1700 na Noc Bibliotek 2018. Tegoroczna akcja zorganizowana pod hasłem FANTASTYCZNA NOC W BIBLIOTECE będzie poświęcona literaturze fantastycznej i komiksowi. Wieczór rozpocznie się spotkaniem autorskim z zaproszonymi z tej okazji gośćmi: Pawłem Majką i Marcinem Kułakowskim. Moderatorem będzie Grzegorz Czapski, redaktor naczelny magazynu „Biały Kruk”.

Paweł Majka jest popularnym pisarzem specjalizującym się w literaturze science fiction, dziennikarzem i pracownikiem mediów, natomiast Marcin Kułakowski to pochodzący z Białej Podlaskiej, wielokrotnie nagradzany, ilustrator opowiadań „Nowej Fantastyki”, oraz autor komiksu: "Liber Horrorum. Księga Grozy".

 Drugi panel Nocy Bibliotek wypełnią warsztaty z tworzenia komiksów. Warstwę graficzną omówi Marcin Kułakowski, zaś oprawą literacką zajmie się Paweł Majka. Zwieńczeniem Nocy Bibliotek będzie ogłoszenie konkursu na powieść graficzną pt. "100 lat temu w Białej", zaakcentujemy w ten sposób 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na warsztaty obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Rejestracja uczestników pod telefonem: 83 341 60 12, 516 097 248, bądź e-mailowo:

informacja@mbp.org.pl

REGULAMIN KONKURSU KOMIKSOWEGO„100 lat temu w Białej”

KONKURS NA KOMIKS W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ.

 

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza młodzież w wieku 13 – 18 lat do wzięcia udziału w konkursie na komiks “100 lat temu w Białej”. Konkurs jest ukłonem w stronę rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, która przypada w roku 2018. Mamy nadzieję, iż dla wszystkich uczestników będzie to inspirującą, kreatywna i twórcza przygoda z obrazkową formą przekazu. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne na stronie www.mbp.org.pl  w zakładce X Bialski Festiwal Okołoliteracki.

.

Formularz zgłoszeniowy konkursu komiksowego 100 lat w Białej

Opublikowane przez: Administrator