Konferencja Naukowa 2019

2019-09-09

Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Paweł Borek zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej II wojna światowa na Podlasiu. Przyczyny – Przebieg – Konsekwencje, która odbędzie się 12 września 2019 roku (czwartek) o godz. 9.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 12 a. Celem konferencji jest uczczenie przypadającego w tym roku 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Jest to jednocześnie okazja do przeprowadzenia interdyscyplinarnej debaty i wymiany poglądów oraz prezentacji wyników badań dotyczących przyczyn, przebiegu oraz skutków jednego z najbardziej krwawych i nieludzkich konfliktu zbrojnego w dziejach świata.

.