"Włącz Czytanie!" w Barwnej

2018-05-28

Początek czerwca zapowiada się niezwykle ciekawie w bibliotece Barwnej. Będzie realizowany projekt „Włącz czytanie!”, w ramach, którego zaplanowano wiele atrakcji. Na początek organizatorzy proponują fantastyczne otwarcie Barwnego Ogródka Bibliotecznego, które odbędzie się 2 czerwca o godz. 11.00 w Parku Radziwiłłowskim.  W programie wiele ciekawych animacji, zabaw, puszczanie baniek. Gościem specjalnym będzie Pani Renata Stefaniuk, która dokona inauguracji bialskiego Ogólnopolskiego Tygodnia czytania dzieciom. Tego dnia dzieci mogą przyjść w przebraniach oraz wziąć swoje bańki.

Do udziału w projekcie zaproszono znane bialskie kobiety.  Będą czytały dzieciom w dn. 4-8 czerwca od godz. 10.00. Następnie wszystkie chętne dzieci mogą miło spędzić czas z książką w Barwnym Ogródku Bibliotecznym aż do godziny 13.00 w przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego.Przygotowano także bardzo ciekawą propozycję dla rodziców i nauczycieli. We wtorek 5 czerwca odbędzie sie prelekcja  „Mądre wychowanie” Elżbiety Olszewskiej z Fundacji Cała Polska czyta dzieciom.Bibliotekę Barwną odwiedzi gwiazda teatru i telewizji, aktorka nagrywająca audiobooki -  Edyta Jungowska. Tego dnia przed spotkaniem nastąpi rozstrzygniecie konkursu „Mój pierwszy audiobook”. Nagrania konkursowe  można dostarczyć do biblioteki Barwnej do 6 czerwca.  Wszelkie informacje i szczegóły na stronie Barwnej i pod nr tel. 83 341 64 53.Projekt „Włącz czytanie!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowego patronatu udzielił Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

WYJĄTKOWA AKCJA CZYTELNICZA BIBLIOTEKI BARWNEJ!

W pierwszym tygodniu czerwca Park Radziwiłłowski wypełnił się kolorami, porywającymi historiami książkowymi i radością odwiedzających go dzieci. A to wszystko dzięki Barwnemu Ogródkowi Bibliotecznemu, zorganizowanemu przez Bibliotekę Barwną w ramach projektu „Włącz czytanie!”.

Każdego dnia przedszkolaki mogły wziąć udział w akcjach głośnego czytania, poczytać książki w wyjątkowo pięknej scenerii, skorzystać ze specjalnie przygotowanych animacji i zabawek.

Wpisując się w obchody roku 2018, ustanowionego przez Sejm RP Rokiem Praw Kobiet, biblioteka Barwna zaprosiła do udziału znane i cenione w naszym regionie kobiety.

Uroczystej inauguracji projektu i Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom dokonała pani Renata Stefaniuk. W kolejnych dniach wyzwanie podjęły: Sylwia Kalinowska, Anna Chwałek, Barbara Chwesiuk, Patrycja Rytel i Beata Makaruk. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się, czym zajmują się zaproszeni goście i miło spędzić czas.Projekt „Włącz czytanie!” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

.

 

„MĄDRE WYCHOWANIE” Z ELŻBIETĄ OLSZEWSKĄ W BIBLIOTECE BARWNEJ

 

W spotkaniu z Elżbietą Olszewską odbywającym się 5 czerwca wzięli udział rodzice, nauczyciele i bibliotekarze. Członkini Zarządu i Dyrektora Programowego Fundacji „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”, wygłosiła wspaniałą prelekcję o wartościach płynących z  czytania. Podkreśliła, że czytanie to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na dobre wychowanie oraz że jest bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju emocjonalnego i językowego dziecka.  Jeśli chcemy wychować mądre, dobre i szczęśliwe dziecko to głośne czytanie dziecku 20 minut dziennie umożliwi osiągnięcie tego celu. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Włącz czytanie!”, realizowanego podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

.

Opublikowane przez: Administrator