Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wielka Bitwa na Książki „Księgołapa” rozpoczęta

Sherlock Holmes to fikcyjna postać popularnego detektywa wyróżniającego się inteligencją, umiejętnością dedukcji oraz aspołecznością, którą stworzył sir Arthur Conan Doyle. Był on grany przez 70 aktorów w 250 adaptacjach, dlatego jest zapisany w księdze rekordów Guinnessa. Powstawały też utwory muzyczne wzorowane na jego postaci. Wielu pisarzy inspirowało się jego twórczością.

Niektóre z tych książek „Enola Holmes” N. Springer; „Młody Sherlock Holmes” A. Lane; „Sherlock, Lupin i ja” I. Adler; „Sherlock Holmes i banda z Baker Street” T. Mack, M. Citrin i inne można wypożyczyć w Bibliotece Barwnej do czego gorąco zachęcamy.

Z tych powodów postanowiliśmy postać detektywa wykorzystać do dyskusji na kwietniowym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Wprawdzie Artur Conan Doyle pewnego razu powiedział „Jeśli za sto lat będę znany jako człowiek, który stworzył Sherlocka Holmesa, uznam swoje życie jako porażkę”. Jednak czytelnicy i kinomani nie mogą zgodzić się z tym twierdzeniem.

Porozmawiajmy o genialnym detektywie 19 kwietnia o godz. 16.30 na fanpag'u biblioteki Barwnej.

Zapraszamy wszystkich chętnych czytelników od 14 roku życia.

Dołączcie do naszego klubu!

Grupa Dyskusyjnego Klubu Książki "Księgołap" w serwisie Facebook

Banery/Logo