Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Lekcja historii online

Artykuły

 • Lekcja historii online

  Już po raz drugi Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Paweł Borek zapraszają do udziału w "Lekcji Historii On-line". Prelekcja dotyczy 9 Dywizji Piechoty (9 DP), która powstała 12 czerwca 1919 roku na bazie Dywizji Podlaskiej, utworzonej 3 lutego 1919 r. Była ona główną siłą uderzeniową Grupy Poleskiej gen. Antoniego Listowskiego, (następnie płk. Władysława Sikorskiego), tworzącej Front Poleski. Pułki wchodzące w skład 9 DP organizowały się pod koniec 1918, i na początku 1919 roku na południowym Podlasiu oraz Chełmszczyźnie. Więcej o żołnierzach i walkach 9 Dywizji Piechoty, a w szczególności o walkach o Łuniniec wiosną i latem 1919 dowiedzą się Państwo oglądając wykład dr. Pawła Borka.

  Link: lekcja historii online.

  Czytaj Więcej o: Lekcja historii online
 • 34 Pułk Piechoty - lekcja historii

  W związku z licznie zaplanowanymi wykładami na temat 34 pułku piechoty w bialskich placówkach edukacyjnych, dyrektor biblioteki dr Paweł Borek postanowił nagrać krótką lekcję historii dla wszystkich mieszkańców miasta, którzy przez obecną sytuację epidemiczną nie mogą uczestniczyć w spotkaniach. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który mogą Państwo znaleźć pod linkiem: lekcja historii online.

  Czytaj Więcej o: 34 Pułk Piechoty - lekcja historii