Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój

Artykuły

 • Pierwszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej realizowany online

  Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej uzyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie projektu „Profesjonalizm - Nowoczesność-Rozwój” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Do współorganizacji projektu zaproszono Urząd Miasta Biała Podlaska - głównego organizatora Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz drugiego organizatora z racji pełnienia przez bibliotekę funkcji powiatowych - Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Celem projektu szkoleniowego MBP jako biblioteki pełniącej funkcje powiatowe jest podnoszenie kompetencji zawodowych osób pracujących w bibliotekach publicznych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska.

  Czytaj Więcej o: Pierwszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej realizowany online
 • „Profesjonalizm – nowoczesność – rozwój” – ostatnie szkolenia

  24 i 25 września 2020 r. odbyły się ostatnie szkolenia bibliotekarzy w ramach projektu „Profesjonalizm – Nowoczesność – Rozwój”. Tematyka oscylowała wokół zagadnień pracy w Systemie Bibliotecznym Mateusz, w którym tworzą katalogi i udostępniają zbiory biblioteki powiatu bialskiego. Uczestników powitał dr Paweł Borek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Szkolenia koordynowała Emilia Waszczuk, instruktor MBP, a warsztaty on-line prowadził Pan Marcin Oyrzanowski, współtwórca SB Mateusz, kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteki Publicznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawa.

  Czytaj Więcej o: „Profesjonalizm – nowoczesność – rozwój” – ostatnie szkolenia
 • Kolejne szkolenie w ramach projektu „Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój”

  30 czerwca i 1 lipca 2020 r. odbyły się warsztaty online pt. „Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja”.

  Uczestnicy poznali dostępne narzędzia i aplikacje do obróbki audio i wideo, tworzenia materiałów reklamowych, realizowania wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych także online. Bibliotekarze zdobyli wiedzę o aktualnych trendach i sposobach przyciągnięcia użytkowników do biblioteki, poznali przykłady zastosowania gamifikacji w promowaniu literatury i bibliotek.

  Czytaj Więcej o: Kolejne szkolenie w ramach projektu „Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój”
 • Pierwszy projekt realizowany online

  29 czerwca 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie online w ramach projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. „Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój” to projekt szkoleniowy, adresowany do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych miasta Biała Podlaska i powiatu ziemskiego, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uroczystej inauguracji projektu dokonał Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dr Paweł Borek. Następnie w imieniu współorganizatora Pana Mariusza Filipiuka, Starosty Bialskiego, głos zabrała Pani dr Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

  Czytaj Więcej o: Pierwszy projekt realizowany online