Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Koduj_Pro

Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do projektu Koduj_Pro, którego organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów oraz Soft Power sp. z o. o., producent internetowej platformy edukacyjnej do nauki programowania. Udział w projekcie pozwoli na bezpłatne wypożyczanie użytkownikom biblioteki dostępu do kursów programowania w językach Python i SQL, realizowanych poprzez platformę Liga Niezwykłych Umysłów.

W ramach projektu, przez okres 12 miesięcy, zainteresowani użytkownicy będą mieli możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kursu podstaw programowania, w języku Python lub SQL, na okres maksymalnie trzech tygodni.
Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów, użytkownik powinien najpierw założyć swoje indywidualne konto na platformie LNU , a następnie w celu jego wypożyczenia przesłać swój numer identyfikacyjny (LNU ID), dostępny w ustawieniach profilu konta, na adres multicentrum@mbp.org.pl. Jeżeli wybrany kurs nie będzie aktualnie wypożyczony innemu użytkownikowi, instruktor Multicentrum opiekujący się platformą, w przeciągu dwóch dni, przydzieli użytkownikowi dostęp pozwalający na bezpłatne korzystanie z niego przez okres maksymalnie trzech tygodni. Dzieci i młodzież (użytkownicy niepełnoletni) mogą skorzystać z kursu za pośrednictwem rodziców. Wszystkie szczegóły o zasadach korzystania z bezpłatnych kursów w ramach tego projektu można uzyskać kontaktując się z Multicentrum, telefonicznie pod numerem 83 341-60-17 lub mailowo: multicentrum@mbp.org.pl.

Platforma LNU, stworzona przez Soft Power sp. z o.o., jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania, nagrodzonym złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020. Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, umożliwia samodzielną naukę programowania od podstaw, a także wspomaga prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zajęć prowadzonych online z tego zakresu.

Plakat informujący o udziale Biblioteki w projekcie Koduj_Pro. Informacja o możliwości wypożyczenia kursów online z języka SQL i Python oraz informacje kontaktowe.

Banery/Logo